עבודה לבני נוער - חדשות ערוץ 2
You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

כשמדברים על עבודה לנוער בישראל, עולה באופן אוטומטי קונוטציה של עבודה קשה, פיסית, עם מעט הפסקות, הרבה שעות על הרגליים ושכר? שלא נדע.

אבל אפשר גם אחרת. מאות בני נוער מישראל עבדו בחופשת הקיץ וימשיכו לעבוד בחודשי הלימודים מהבית, בביצוע עבודות שונות דרך המחשב, האינטרנט או הטלפון. במזגן, עם במבה ביד ימין והכלב ביד שמאל. מה רע?

 

התפתחות רשת האינטרנט ותחום השיווק והפרסום הביאו עימם מאות משרות בתחומים שונים המאפשרים עבודה מהבית לנוער. המגוון רחב, והכישורים הנדרשים שונים מעבודה לעבודה. אם, למשל, בעבודה של כתיבת מאמרים נדרשת יכולת ניסוח גבוהה, עברית רהוטה ויכולת כתיבה מעניינת, הרי שבעבודת ביצוע סקרים, רצוי שדווקא תהיו סבלנים ובעלי יכולת הבעת דעה (גם אם היא שלילית...).

 

עבודה מהבית לנוער מביאה עימה יתרונות רבים. בראש ובראשונה, זמן רב נחסך בצורכי ההתניידות, שלרוב נעשה בתחבורה ציבורית ועלולה להיות איטית ומסורבלת. שנית, במרבית המקרים אתם עובדים בזמן שנוח לכם, בקצב שלכם ומתי שמתאים לכם. לפעמים יהיה לכם דד ליין מסוים, אבל לא תמיד. וזה מצוין בתקופות לחוצות יותר של מבחנים או עבודות להגשה.

 

כאמור, התחומים הנפוצים ביותר של עבודה מהבית לנוער הם מילוי סקרים, כתיבת תכנים וכן טלמרקטינג. מעט טיפים חשובים: בסקרים לעיתים התשלום אינו בצ'ק או העברה בנקאית לחשבון הבנק, אלא בתווי קנייה שונים, הטבות וכדומה. בדקו את העניין הזה לעומק. לגבי כתיבת תכנים, אם אין לכם את היכולת הבסיסית לכתוב בצורה סבירה על נושא שיינתן לכם או שתבחרו בעצמכם, ותרו על הרעיון. פשוט כי לא תשרדו שם יותר משבועיים. מבחינת טלמרקטינג, העבודה מומלצת לצעירים בעלי כושר שכנוע וחיבה לדיבור בטלפון. לרוב השכר בעבודות הללו גבוה יותר מאשר באחרים.

 

היתרונות, אפוא, ברורים: השכר הוגן, אתם לא מסיימים יום עבודה גמורים מעייפות, מותשים ומורעבים. עבודה רגועה ובתנאים הכי נוחים שיש – התנאים של הבית שלכם.

אז אם גם לכם מתאים לעשות קצת אקסטרה בזמן הלימודים ולהפסיק לבקש כסף מההורים, עבודה מהבית לנוער היא בדיוק התשובה לכך, בהצלחה!