טיפים לאמהות על עבודה מהבית
You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

עבודה מהבית לאמהות – למי זה טוב?
והתשובה היא, בלי הרבה היסוסים, לכולם! כידוע, אמהות בימינו צריכות לנווט בלי הפסקה בין תפקיד עקרת הבית למופת לבין אשת קריירה רצינית, ובנוסף לטפח קשר זוגי מורכב ולדאוג להורים המזדקנים. נשים, וזה ידוע, נקרעות בין התפקידים השונים ולבין הרצון להיות הכי טובה בכל אחד מהם. עבודה מהבית לאמהות שיכולות לוותר על נסיעה יום יומית למשרד, יכולה להיות הפתרון האידיאלי בשביל כל אחת.

ברור שהראשונים ליהנות מהרעיון הם בני הבית עצמם. במקום להיפרד מאמא בשעות הבוקר  ולחזור ולפגוש אותה בשעות הערב, אפשר לחוש את הנוכחות שלה לאורך כל היום, גם כשהיא עסוקה בעבודתה, ולשמוח עוד יותר כשהיא עושה הפסקות יזומות לטובת ארוחת צהריים משותפת או הסעה לחוג אחה"צ. עבודה מהבית לאמהות מאפשרת ליצור סביב העובדת אווירה נעימה ונינוחה שמשפיעה ללא ספק על ההספק ועל איכות עבודתה.

 

אשה יכולה לנהל עסק פרטי מביתה אבל גם להיות מועסקת בהרבה מאוד תפקידים כשכירה. היתרונות למעסיק כזה הם לא מעטים. קודם כל מצטמצמות הוצאות המשרד, אין צורך בחדר ובשירותים – הכל מגיע מדירתה של האם, מעבר לכך, אין ספק שאשה שמשרדה נמצא בדירתה תהיה זמינה יותר לעיסוקה גם בשעות לא שעות. שלא לדבר על עובדת מרוצה ומסופקת, שלא כל הזמן לחוצה לחזור הביתה כי הילדים לבד. הסידור הזה גם חוסך ימי היעדרות כיוון שממילא האם בבית עם הילד החולה.

 

משרות רבות יכולות להתאים למסגרת עבודה מהבית לאמהות. קודם כל, כל עבודה משרדית או שירות טלפוני – הכל יכול להיעשות מחדר שמותאם לכך בבית. יתאים גם כל עיסוק באינטרנט, כמו ניהול או קידום אתרים. כך גם מקצועות התוכן כמו כתיבה, עריכה לשונית והגהה, שלא מחייבים נוכחות במקום העבודה, אלא שימוש חכם בדואר האלקטרוני.

 

עבודה מהבית לאמהות מתאימה גם לכאלה שמעדיפות לפתוח עסק משלהן, למשל בתחומים כמו שיווק, יח"צנות, תוכניות שותפים שונות, בישול ואפייה, תפירה, עיצוב ועוד.  כאשר יתרון גדול נוסף, במיוחד למצב בו האישה מגדלת ילדים בגילאים שזקוקים לנוכחותה, הוא בעובדה שכשהחבר'ה יגדלו, האם כבר תהיה עם עסק פעיל ותוכל כעת להמשיך לעבוד ואף להרחיבו, בלי להתחיל בגיל מקדם לחפש לעצמה עיסוק.