המרדף אחרי הפרנסה הוא אחד מהטרדות הגדולות לכל אדם. מי מאיתנו לא חלם בשלב זה או אחר בחייו שלא יצטרך לצאת מביתו על מנת להתפרנס? אלא שעד לשנים האחרונות יכלו מתי מעט להתברך בכך, ביניהם סופרים, כותבים ופרשנים למיניהם שאת עיקר הכתיבה עשו בביתם. ההתקדמות האדירה ברשת האינטרנט והשתלבות שלה כמעט בכל תחומי החיים יצרו הזדמנויות פז עבור מי שמעוניין בכך ויש לו היכולת, הידע והכישרון לעבוד מהבית בתחומים רבים. עבודה מהבית בשוק ההון הוא אחד התחומים האלה.

התקדמות טכנולוגית, מסחר מקוון ותוצאותיהם.
המסחר בבורסות העולם עד לתחילת שנות האלפיים התנהל בקול תרועה רמה, תוך צעקות והרמת קול מרובה. התפתחות התקשורת האינטרנטית והעלייה הניכרת ברמת האמינות שלה הפכה אותה לפלטפורמה חשובה למסחר בניירות ערך. מרגע שנמצאו פתרונות איכותיים לבעיית האבטחה ,מהירות התקשורת והעברת הנתונים לא היה דבר שימנע מהמסחר במניות להפוך למסחר מקוון. כיום רק מעט מאד מהבורסות בעולם עדיין עובדות בשיטות הישנות.

מסחר מקוון פירושו שניתן לסחור בניירות ערך מכל מקום, כשהדבר היחיד שנדרש הוא גישה לאינטרנט וגישה לתוכנת מסחר באינטרנט. מכאן ועד ליצירת מצב שבו עבודה מהבית בשוק ההון תהיה נחלתם של רבים וטובים המרחק היה קצר. וכיון שממילא מדובר במיטב המוחות, הם היו הראשונים ללמוד ולנצל את המצב החדש.

היתרונות של עבודה מהבית בשוק ההון רבים מהחסרונות. ראשים נחסך זמן רב בהגעה למקום העבודה ובחזרה ממנו. שנית הסוחר מרוכז הרבה יותר במלאכתו מאשר אדם היושב מול מסך המחשב וראשו סחרחר עליו מרוב הצעקות בסביבתו. ההחלטות שהוא מקבל שקולות יותר והוא איננו נתון ללחץ כל שהוא. "חוק העדר" משפיע הרבה פחות על מי שעובד מהבית. גם המידע שפעם נהוג היה לחשוב שניתן להשיג אותו רק במרכזים מסוימים הוא זמין כיום לכולם במידה שווה.

עבודה מהבית בשוק ההון מתבצעת בתחומים שונים: מסחר במט"ח, מסחר במניות, מסחר באופציות ועוד. ישנם רבים שהפכו את המסחר בניירות ערך ובמט"ח לפרנסתם העיקרית, תוך שהם מנצלים עד תום את הכלים החדשים שנתנה רשת האינטרנט בידם.