כותב: קרן כהן- KcLifeCoaching

האם עסק המבוסס מהבית באמת יכול להציע רווחה כלכלית וסגנון חיים יותר טוב מאשר עסק מסורתי?

האם תהיתה אי פעם מדוע לחלק מהאנשים יש כסף, הצלחה, סגנון חיים מהחלומות, בעוד שאחרים ניצבים מול בעיות כלכליות, קריירות כושלות, חוסר שמחה ואושר?

האם אתה אחד ממיליוני האנשים שאוהבים את מה שהם עושים, אך עדיין נאבק כלכלית? או אולי אתה אחד מאותם אנשים בעלי ההכנסה הגבוהה, אבל ששונאים את עבודתם? כמות האנשים שגם אוהבים את מה שהם עושים וגם מרוויחים את מה שהם באמת שווים הוא קטן בהחלט.

לאיזה קבוצה אתה שייך?

רוב האנשים בימינו משתייכים לאחת משלושת הקטגוריות הבאות:
הקבוצה הראשונה, היא הגדולה ביותר, כוללת את רוב האנשים הנאבקים כלכלית. רובם גם יודו שהעבודה שלהם מביאה להם מעט מאוד הנאה. כל חודש נגמר להם הכסף והם שורדים על האשראי של הבנק וחברות האשראי עד למשכורת הבאה. כמעט כל החלטה שלהם – מהמכונית שהם נוהגים בה, החינוך של הילדים שלהם, עד למה שהם מזמינים במסעדה – מבוסס על העלות.
לרוב, מצב זה אינו בשל המחסור בעבודה, למעשה רבים מהם עובדים מאוד קשה. חלק גדול מאנשים אלה חיים במשפחות בהם יש 2, 3 ואף 4 מקורות הכנסה, עדיין הם נאבקים, אפילו לאחר כל העבודות הנוספות שהם לוקחים על עצמם. הם כמו עכברים על גלגל האימונים. רצים בכל הכוח אך אינם מתקדמים לשום מקום.
יתכן שאתה שייך או לא שייך לקבוצה זו, מה שבטוח שאתה מכיר הרבה אנשים שמשתייכים לקבוצה הזו! אז זה מוביל אותנו לשאלה מאוד חשובה:

אם היה לך עסק שיכול לעזור לאנשים להימלט ממרוץ העכברים, כמה זה היה משתלם לך?


שמור את המחשבה הזו לרגע בזמן שנחקור את הקבוצה השנייה של האנשים. את האנשים בקבוצה זו אפשר לשייך למנצחים במרוץ העכברים, אך עדיין חיים כמו עכברים. לאנשים האלה יש משרה אשר אחרים יחשיבו "כטובה". יתכן שהם יהיו הבעלים של העסק שלהם, או תהיה להם משרה רמה בראש אחת החברות. או שהם יהיו בעלי מקצוע מכובד כמו רואה חשבון, עו"ד או רופא.

אך מה שהם גילו הוא שאמנם יתכן ויש להם הכנסה טובה, אך זה פשוט לא משתלם
.

חלקם חייבים לשאת טלפון סלולארי או ביפר 24 שעות ביממה. הם חייבים לבלות שבועות רבים ואף חודשים בשנה הרחק ממשפחתם. או פשוט להיות רחוקים מהם רק בשל העובדה שהם נאלצים לעבוד 70, 80, או יותר שעות בשבוע. יתכן והם משלמים למישהו בכדי שיטפל בילדים, סובלים מלחץ ומתח ומערכות היחסים שלהם סובלות מכך.
אם הם קבלנים ובעלי עסקים עצמאיים, הם ניצבים מול אתגר מפחיד נוסף: הלחץ של יצירת משכורות, חתימה על ערבויות אישיות, כאב הראש של העסקת עובדים ומגוון הבעיות המגיעות עם החנות או המשרד: מגנבה, החלפת עובדים, תקנות וחוקים ממשלתיים ועירוניים, רישוי, הטלפונים בשעות הלילה מחברת האבטחה והמשטרה כשהאזעקה מופעלת.

תדברו עם כל בעל עסק עצמאי והוא יודה שהם אינם הבעלים של העסק אלא שהעסק הוא הבעלים שלהם.

יתכן שאתה נמצא או לא נמצא בקבוצה הזו. בכל מקרה סביר בהחלט שאתה מכיר אנשים רבים בקבוצה הזו. וזה מולך אותנו לשאלה השנייה:

אם היה לך עסק שיכול לעזור לאנשים להימלט ממרוץ העכברים, כמה זה היה משתלם לך?


שאלות אלו שוות התייחסות רצינית, מכיוון שעכשיו יש לך אפשרות אמיתית לברוח ממרוץ העכברים, ולעזור להרבה אנשים אחרים לעשות אותו הדבר. אתה יכול להצטרף לקבוצה השלישית של אנשים: אלה הנהנים מעבודתם, מרוויחים משכורת גבוהה ויש להם סגנון חיים מהחלומות.

דמיין איך זה לחיות בבית החלומות שלך, לנהוג במכונית החלומות שלך ולחיות בסגנון החיים שתמיד חלמת עליו. לבלות זמן איכות עם האנשים שמוסיפים איכות לחייך. לעבוד בעבודה בעלת משמעות, לבנות את העושר שלך בזמן שאתה מסייע לאחרים להגשים את חלומותיהם גם כן...
כל זה לא צריך להיות חלום. זה יכול להתגשם בזמן שאתה בונה עסק המבוסס על עבודה מהבית....

איך?
בעזרת מינוף ! לא עוד הכנסה שתלויה במספר שעות העבודה שלך כי אם הכנסה הנוצרת על ידי זמנם של אחרים וכספם של אחרים כל זאת מבלי לנצל אף אדם או ארגון.

http://www.reader.co.il/article/5850/יצירת-הכנסה-נוספת-מהבית

קרדיט המחבר

קרן כהן
אימון לחיים | פיתוח וקידום עסקים באינטרנט | מרכזת ומנחה קורס שיווק באינטרנט

ייעוץ והכוונה על פי משמעות האותיות

טל': 052-8800383 | This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

רוצים לשמור על קשר? עיקבו אחרי בטוויטר: http://twitter.com/KerenCohen

התקבלת! מדריך מעשי למציאת העבודה שמחפשת אותך

לחצו לקבלת קורס אלקטרוני לניהול כלכלת משפחה - חינם