חברה להשמת עובדים בתחום האינטרנט והתוכנה
You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

בשנים האחרונות הוקמו מספר חברות ואתרי אינטרנט העוסקים במודעות דרושים במטרה להקל על החיפוש אחר מקומות עבודה בישראל. יזמים רבים ניצלו את השידוך הטבעי הזה שנוצר בין החברה שדורשת כוח עבודה לבין דורשי העבודה והפיקו ממנו עסק משגשג של חברות השמה או חברות כוח אדם. על ידי אותם חברות, המעסיקים לא צריכים לחפש ולגייס עובדים בצורה עצמאית, וגיוס העובדים מבוצע על ידי אותן חברות ההשמה או על ידי חברות כוח האדם.

בניגוד לחברות כוח האדם אשר מעסיקות את העובדים כ-"עובדי קבלן" חברות ההשמה אינן מעסיקות את דורשי העבודה, אלא "מגלגלות" אותן הלאה אל החברות. לצורך העניין, כאשר הינך מחפש עבודה באמצעות חברת כוח אדם, חברת כוח האדם לרוב תעסיק אותך בתור "עובד חיצוני" או "עובד קבלן" מטעם חברת כוח האדם בחברה כלשהי, וכאשר תפנה לחברת ההשמה, חברת ההשמה תציב אותך כעובד מלא מטעם החברה בה תושם, שמגיעים לו כל הזכויות המגיעות לשאר עובדי החברה בה הושמת.


בישראל ישנם עשרות רבות של חברות השמה, הפרוסות החל מהצפון הרחוק במטולה דרך מרכז הארץ ועד אילת הדרומית. היתרונות במציאת עבודה על ידי חברת השמה על פני חברת כוח אדם הם ברורים והם צוינו כבר לעיל, אך נציין גם כי ברוב המקרים העבודות המוצעות על ידי חברות ההשמה במרבית המקרים נחשבות לעבודות טובות יותר עם שכר גבוהה יותר מהמשרות המוצעות מטעם חברות כוח האדם. הסיבה העיקרית היא שחברות כוח האדם לרוב מספקות כוח אדם זול, במשרות כמו ניקיון ושמירה, שם השכר ברוב המקרים הוא שכר מינימום.

חברות השמה בהייטק למשל, עורכות סינון קפדני למועמדים למשרה מסוימת להייטק. חברות אלו פועלות ישירות מול חברות ההייטק הגדולות בישראל שמגייסות עובדים באופן תמידי. חברות ההשמה שעובדות עם גופי ההייטק השונים נחשבות לחברות השמה מקצועיות המחזיקות מאגר של דורשי עבודה בעל נתונים איכותיים.