אם אתם מחפשים אחר הכנסה נוספת, ללא מאמץ ניכר וללא צורך לעזוב את עבודתכם הנוכחית , הכנסה פאסיבית היא אופציה מצוינת שכדאי מאוד לחשוב עליה.

הכנסה פאסיבית מהי?
כאשר הכסף עובד למענינו מבלי שנעמול עבורו אזי אנו מדברים על הכנסה פאסיבית, או לחילופין, הכנסה חודשית, שנתית או בעד כל תקופה אחרת שנכנסת לכיסינו ללא מאמץ מצידינו. דוגמאות להכנסה פאסיבית : שיווק רשתי, כאשר הסוכן שגייסנו תחתינו מגייס סוכנים נוספים תחתיו, גם אנו נהנה מהתגמולים שלהם.. והיה ועומד לרשותכם סכום גבוה מאוד המופקד בבנק, תיהנו מהריבית המתקבלת כל חודש על סכום זה ללא שום מאמץ. אם פיתחתם פטנט שהוכיח עצמו ונמכר בשוק הארצי והעולמי גם אז תזכו ליהנות מהכנסה פאסיבית נוספת. הנה כמה דוגמאות עיקריות:

הכנסה פאסיבית – שוק ההון
תחום נוסף הוא שוק ההון – באמצעות מניות, נפט, זהב, מט"ח ועוד,ניתן להרוויח סכומים יפים מאוד ומשמעותיים מהשקעות  אשר מניבות עשרות של אחוזי רווח אפילו תוך כדי זמן קצר. בתחום שוק ההון ניתן לעבוד הן כשכירים והן מן הבית שזהו יתרון משמעותי. ניתן לסחור באמצעות האינטרנט באופן נוח וקל וממש אין צורך בידע כלכלי השמור למומחים.

הכנסה פאסיבית – נדל"ן
במקרה ויש לכם נכס או שיתמזל מזלכם וישנם בבעלותכם כמה נכסים, תיהנו מהכנסה פאסיבית של דמי שכירות בעבור אותם הנכסים. למעשה ההשקעה בנדל"ן טומנת בחובה אפשרויות לעסקאות ורווחים בשיעורים מאוד גבוהים עד לסכומים של מאות אלפי שקלים. על מנת למנוע הפסדים ועוגמות נפש מיותרות רצוי וכדאי כמובן לערוך את הבדיקות הרלוונטיות לנכס נדל"ן זה או אחר. רצוי לא להיות פזיזים וללמוד קודם לכן שוק זה.

הכנסה פאסיבית – קווי חלוקה
מדובר על אותן מכונות המוצבות במקומות ציבוריים שונים, מכונות למשקאות חמים, משקאות קרים, חטיפים, כריכים ועוד. באמצעות קווי חלוקה של מכונות אילו ביכולתכם ליצור הכנסה פאסיבית כדאית ביותר. העיסוק  במכונות האוטומטיות יגזול מכם שעות מועטות כל שבוע, ההכנסה החודשית יכולה להגיע לסכומים גבוהים מאוד וההשקעה נעה בין סכומים חמש-עשרה עד עשרים אלף דולר לערך. ישנן כיום כל מיני חברות אשר מציעות רכישת זיכיון לקו חלוקה של מכונות אוטומטיות והן מסייעות גם לתחזוקה השוטפת של מכונות אילו.